z.v. Frans Claeys (A VI d) en Anna Maria Claeys
° Kaprijke 24-8-1783
x Kaprijke 16-1-1811 Angelina Van Damme
† Bassevelde 9-4-1866
Toen Karel op 24-8-1783 in Kaprijke geboren werd, waren
Carolus Claeys die in Sint-Jan-in-Eremo woonde, peter en Maria Catharina
Vereecken meter. Hij was pas 18 maand oud toen zijn vader stierf en 11
jaar toen hij ook zijn moeder verloor.
Bij hun huwelijk in Kaprijke op 16-1-1811 stond hij als landbouwer ingeschreven en zijn bruid Angelina Van Damme dochter van Carolus en Angelina Goethals, als "couturière". Het is deze Angelina Goethals die hertrouwde met de weduwnaar van Carolus' tante Livina Maria Haverbeke in haar tweede huwelijk (zie A VI a). Angelina Van Damme was in Kaprijke geboren op 5 februari 1790. Zij boerden op het hof van hun vader op Heine in Kaprijke, waar Angelina op Allerheiligen 1839 het tijdelijke voor het eeuwige verwisselde.
Carolus had in 1814 samen met de man van zijn nicht Maria Anna Theresia Claeys, de latere Kaprijkse burgemeester Frans-Jozef Wille, een herberg gekocht in de grote Voorstraat, nl. "Den Gouden Leeuw". Toen in 1819 deze Wille heel wat eigendommen en ook zijn deel in deze herberg verkocht, kocht Carolus ook het tweede deel ervan voor 925 guldens, maar in 1823 verkocht hij hem op zijn beurt voor 2057 gulden en 14 cent aan rentenierster, Juffrouw Anna Cornelia Minnaert. (83)
Het ziet er naar uit dat Carolus in nesten zat bij België's onafhankelijkheid in 1830, want hij verkocht zijn hofstedeke met 1 bunder en 78 roeden land aan Franciscus De Maeyere uit Gent en huurde het daarna. (84)
Carolus overleed uiteindelijk in Bassevelde op de wijk Vent op 9 april 1866.
Angela schonk haar man 10 kinderen:

Home
Inhoudstafel
Overzicht I -
Overzicht II -
Overzicht III
Doorzoek onze Claeys website
mijnplatteland.com
Meest recente bijwerking: 2009-07-27 20:28:31 +0200
OVERZICHT I
OVERZICHT II
Albert (A XI d)
Alfred (A XI a)
Angelus (A IX c)
August (A X i)
August (A X g)
Bruno (A IX e)
Camillus (A X e)
Carolus (A VII b)
Carolus (A IX d)
Carolus (A IX f)
Cornelius (A VI c)
Edgard (A XI g)
Eduard (A X f)
Eduardus (A VIII b)
Engelbertus (A VIII a)
Franciscus (A VI d)
Gerard (A XI f)
Gerard (A XI h)
Guilliaeme (A V h)
Henri (A X b)
Herman (A XI k)
Ivo (A X c)
Jacobus (A VI a)
Joannes Baptiste (A VI b)
Joannes Franciscus (A VII a)
Joannes Franciscus (A IX a)
Joseph (A XI e)
Jules (A X h)
Leo (A X a)
Leopold (A X d)
Marcel (A XI c)
Petrus (A IX b)
Raymond (A XI b)
Remi (A XI j)
Theofiel (A XI i)
OVERZICHT III
MijnPlatteLand.com